Upozornění

Pro přidání auta
musíte být přihlášen

Ok, rozumím

Autaři official

Požádat o členství

založen: 17.9.2014 09:44

Popis klubu

Autař není blázen. Je to člověk, který miluje rychlost, komfort nebo třeba jenom umění designérů, inženýrů a vůbec všech, kteří se na vývoji a výrobě auta podílejí. Autař chápe auto jako prostředek radosti a zábavy, ale velmi dobře si uvědomuje i jeho praktickou hodnotu. Autař auty žije a pro všechny autaře vznikl tento klub. Oficiální klub Autaři.cz.

Autaři official

20.1.2017 23:52

Nechápu to. Proč celý novinářský svět (a nejen ten) klečí u nohou Elona Muska a s ksichtem přilepeným na podlaze provolává nesmrtelnou slávu jeho elektro autům? Proč se tolik lidí snaží nacpat hlavu do Elonova zadku? Je to snad proto, aby se nemuseli dívat kolem sebe a sledovat, jak nenáviděné tradiční automobilky stahují „náskok“ Tesly? Není to třeba kvůli tomu, že karty v alternativních palivech ještě dávno nejsou rozdané (světě div se, na pozadí elektro hypu se dějí velké věci např. v… více


Autaři official

4.6.2016 12:59

Neustále někdo vykřikuje, že se schyluje ke konci éry řidičů. Že za možnost držet volant a určovat tempo jízdy si budeme platit, později nám to zakáží úplně. S rozvojem autonomních vozů se postupně omezí práva řidičů z masa a kostí s mozkem místo procesoru a přednost dostane výpočetní výkon, kamery, senzory a algoritmy. Jsem zastáncem toho, aby se autonomní řízení dál rozvíjelo. Jsem zastánce toho, aby existovala možnost zvolit mezi řízením autonomním, robotickým a lidským. Proč?

více


Autaři official

28.4.2016 16:07

Skalní příznivci Škody léta klekají před oltář a prosí o ostrou verzi Superbu. Modlitby zřejmě nevyšly vniveč.

Autařským světem od rána otřásají zprávy o možném nástupu Škody Superb RS. Ačkoliv dostala minulá generace benzínovou atmosféru o objemu 3.6, stěží můžeme 191 kilowattový obyvák považovat za sportovní náčiní. Spíše se jedná o svižné dálniční přibližovadlo. Slabší odvar koncernového sourozence se čtyřmi kruhy.

Do třetice všeho dobrého Škoda vyrukovala se… více


Autaři official

10.4.2016 10:43

THE VERGE v trefném článku autari.cz/link/9ee298 zchladil vlnu nadšení, která se zvedla po představení nejmenší Tesly, Modelu 3. Použil k tomu srovnání Apple a Tesly. Nejnovější počin Tesly sice posbíral velký počet předobjednávek, vše se ovšem děje v době, kdy není ani pořádně jasný termín vstupu na trh a doručení prvních předobjednaných vozů klientům.

Všichni víme, že s kalendářem TESLA moc kamarád není. THE VERGE správně připomíná, že… více


Autaři official

13.2.2016 01:26

Stala se z toho taková móda. Kdo řídí Teslu, je cool, dokonce uber-cool. Kdo si stáhl poslední update s autopilotem, je hyper-uber-cool. Nafta patří do kamen, benzín do sekačky a do auta jedině elektřina. Chytrá samořiditelná auta jsou nevyhnutelný evoluční krok, ostatně doslova už mlátí na dveře, aby zachránila řidiče před jimi samotnými. Smrt na silnice totiž nepatří a data posbíraná z kamer a senzorů auta s chytrým softem na pozadí to všechno zachrání. Tak heleďte. Ano, k nehodám dochází,… více


Autaři official

1.6.2015 19:28

Zavřít, otevřít, najeto, spotřeba a další informace a interakce s autem tohoto typu budou ve Volvu brzy možné skrze chytré hodinky. Wearables nakonec nebudou pouze geekovský pojem, protože s každou takovou srandičkou se možnost jejich využití zvyšuje. Upřímně, spojení auta a hodinek dává podobný smysl jako hodinek a bezkontaktních plateb. Jinými slovy: To sedí.


Autaři official

4.5.2015 23:49

VW má Das Welt Auto, Tesla si v USA spustila pre-owned program. V Česku bychom tomu asi říkali úplně normálně bazar nebo možná elektro jetinky. Bohužel i ta nejlevnější elektrická ojetina modelu S vyjde na víc než 1,5 mega, takže doba levné elektro-mobility je stále dost daleko. Navíc se program týká zatím pouze USA. Ale kdo ví, co bude za rok nebo dva.


Autaři official

17.3.2015 12:41

V této barvě jsme zvyklí spíš na malá auta, nicméně křiklavě zelené Audi RS6 v kombíku nelze upřít jisté kouzlo. Divočinka. Líbí se vám? Mimochodem maximálka přes 300 km/h, vyfoceno v Německu a zrychlení na stovku za 3,9 sekundy.


Autaři official

11.3.2015 15:33

Vznikli v roce 2007 a po třech letech představili stroj, který se ukázal v LeMans. Po dalších dvou letech se na trh dostává hypersport Zenvo ST1 s úžasnými parametry. Je dlouhý 4,65 metru, pohání jej přeplňovaný osmiválec 6,8 litru a maximální výkon překračuje hranici 1100 koní při 6.900 ot./min. Na stovku to dá ST1 za 3 sekundy, poháněna jsou zadní kola. Paráda a jen houšť.


Autaři official

19.2.2015 20:01

Podle reakcí Autařů a české veřejnosti, nesmí nový Superb chybět ani přímo tady, v komunitě Autařů. Nemůže se mu upřít dynamika a styl a za co jsem Škodovce a Superbu opravdu vděčný, píše se díky němu o Česku v USA autari.cz/link/7cb5d7. A to celkem pravidelně.


Autaři official

5.2.2015 10:22

Prostě parádní reklama na Lexus RC. Žádné hovadiny, simple myšlenka, hezké záběry. Jednoduše Let's play.


Autaři official

22.1.2015 10:05

Dali jsme na otočku Londýn. Super stroje jsme na ulicích nehledali, ale stačila krátká procházka v okolí centra a pár skvostů člověk nachytal.


Autaři official

16.1.2015 22:14

Má to sice sotva 10 sekund, ale je to krystalická ukázka toho, co umí BMW a proč má tuto značku tolik lidí na celém světě rádo. AKA #synchronizovanedriftovani.


Autaři official

14.1.2015 20:20

Hlásíme drobnou úpravu. Týká se hodnocení. Život s autem není nikdy stejný. Dnes ho máte rádi, zítra vás nasere a pozítří se zase trochu uklidníte. Nebojte se u svého auta měnit hodnocení podle toho, jak slouží či neslouží. Až to uděláte, ostatní to uvidí. U nových hodnocení se zobrazuje "nové hodnocení" v případě změny uvidíte pod výsledkem "změna hodnocení" a v detailu změnu v čísle. Mrkněte např. sem - autari.cz/link/22814f.


Autaři official

9.1.2015 21:05

Miluji srovnávací testy. Jsou přímé a kritické. Neexistují omluvy ani ústupky. Prostě sednete do auta, nakopnete smysly a ukládáte do paměti. Pak sednete do konkurenta, naplánujete stejnou trasu a sledujete rozdíly. Dnes jsem napřímo porovnával BMW 320d xDrive (F30) a Audi A4 2.0 TDI Quattro (B8). Legrace je, že to jsou dvě naprosto odlišná auta pro zcela odlišný druh řidiče. Existuje vlastně malá šance, že řidič zcela naladěný na A4 se může někdy zamilovat do BMW 3. Možná za pár let.
více


Autaři official

6.1.2015 12:09

Drifty s předokolkou budou vždycky trochu prasárna, holt to nikdy nebude mít eleganci bavoráckých zadokolek. Přesto tohle video patří do zlatého fondu jednak kvůli legendárnímu gétéíčku, šikovnému řidiči, solidní dynamice videa a také hromadě "goproček" okolo celého auta. Nás to baví.


Autaři official

13.12.2014 02:07

Jeho příchod na evropské trhy měl nezvyklý scénář. Dlouho ticho po pěšině, potom prásk, velká sláva a dost keců. Nejlepší Passat všech dob, sláva MQB platformě, útok na vyšší střední třídu, Passat vládne všem. Hoši z VW a jejich přisluhovači vzbudili můj zájem. Koncernová auta mám rád. Nestydím se za to. Dnes jsem usedl za volant nového Passatu. Prakticky nejlepší výbava, nejsilnější motor, čtyřkolka. Jezdil jsem krátce, ale dost dlouho na to, abych auto nasál. První hodnocení: Je tichý, svižný, dost komfortní. Podvozek krásně žehlí nerovnosti, karoserie se nekroutí. Z auta dýchá preciznost a strohá německá dokonalost. Chlad čišící z interiéru i auta jako celku však srazil emoce na nulu. Nejsou tam. Řízení se děje, necítí, nevímá a neprožívá. Víc info v mikrotestu a testu.


Autaři official

25.11.2014 07:54

Na tento moment jsme se hodně těšili. Na poli paliv budoucnosti začíná přituhovat. Na jedné straně tlačí svět trvalé mobility kupředu Tesla Motors se svou vizí elektro-aut vybavených špičkovými bateriemi s vysokou kapacitou a dojezdem. Na druhém břehu stojí Toyota se svou vodíkovou šíleností Mirai, která se ovšem brzy dostane do prodeje a má udělat pro vodík to, co udělal Prius pro elektřinu. No a potom je tady například Audi se svými experimenty v čele například se syntetickým dieselem e-diesel. Velmi zajímavý článek na toto téma najdete na iDnesu - autari.cz/link/5dc3a3. Co vy na to? Který směr má podle vás největší šanci na úspěch?

1 komentářů
Tech BMW,které v roce 2014 představilo poslední "konvenčně" vyráběné automobily. Další řada 3 bude již plně eletrická.
10.1.2015 14:46

Autaři official

22.11.2014 20:53

Prostě mnichovská evoluce...krása, co?


Autaři official

19.11.2014 10:26

Audi má nového designéra a ten přinesl nový designový jazyk. No, ono to zase tak nové není. Změna jde v duchu úprav, které můžeme pozorovat například na novém "tétéčku", jakýsi progres směrem k větší sportovnosti a možná i lehce agresivitě tam přesto vidět je. Každopádně přes obrovský GRIL tam za chvíli nebudou světla ani vidět. Co vy na to, líbí?


ukázat víc
načítám ...
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace